Izdelki za aminosyre pulver (5)

Citronska kislina

Citronska kislina

Citronska kislina se naravno pojavlja v citrusu, lahko pa se tudi proizvaja. Industrijska citronska kislina se večinoma proizvaja s fermentacijo ali kemično reakcijo. Ta zadnja metoda se uporablja pri približno 90 % svetovne proizvodnje in temelji na fermentaciji z uporabo encimov in sevov mikroorganizmov, najpogosteje Aspergillus niger. Citronska kislina ima sposobnost stabilizacije emulzij in preprečuje ločevanje maščob. Končni izdelek je na voljo v obliki prahu ali granulatov kot anhidrid citronske kisline.
Askorbinska kislina (Vitamin C/E300)

Askorbinska kislina (Vitamin C/E300)

Vitamin C (znan tudi kot askorbinska kislina ali L-askorbinska kislina) je odgovoren za številne presnovne procese v telesu. Sodeluje pri presnovi ogljikovih hidratov, beljakovin in maščob ter pri sintezi hemoglobina, eritrocitov in nekaterih hormonov. Vitamin C obstaja v oksidirani ali reducirani obliki kot L-askorbinska kislina. Je zelo občutljiv na uničenje, predvsem zaradi svetlobe in toplote.
Askorbinska kislina (Vitamin C/E300)

Askorbinska kislina (Vitamin C/E300)

Vitamin C (znan tudi kot askorbinska kislina ali L-askorbinska kislina) je odgovoren za številne presnovne procese v telesu. Vključuje se v presnovo ogljikovih hidratov, beljakovin in maščob, pa tudi v sintezo hemoglobina, eritrocitov in nekaterih hormonov. Vitamin C obstaja v oksidirani ali reducirani obliki kot L-askorbinska kislina. Je zelo občutljiv na uničenje, predvsem zaradi svetlobe in toplote.
Citronska kislina

Citronska kislina

Citronska kislina se naravno nahaja v citrusu, vendar jo je mogoče tudi proizvesti. Industrijska citronska kislina se večinoma proizvaja s fermentacijo ali s kemično reakcijo. Ta zadnja metoda se uporablja pri približno 90 % svetovne proizvodnje in vključuje fermentacijo z encimi in mikrobnimi sevi, najpogosteje Aspergillus niger. Citronska kislina ima sposobnost pomagati stabilizirati emulzije in preprečuje ločevanje maščob. Končni izdelek je na voljo v obliki prahu ali granulata kot anhidrid citronske kisline.
Kisla sirotka (AWP)

Kisla sirotka (AWP)

Prahu kislega sirotke (AWP) je stranski produkt proizvodnje sira ali kisle kazeina. Pridobiva se s sušenjem sveže sirotke, pridobljene iz mehkih belih sirov. Mikroben proces fermentacije zmanjša uporabo mikrobičnega mleka in pretvori laktozo v mlečno kislino. Prahu kislega sirotka se predvsem uporablja pri proizvodnji ricotte in sirotkinega masla. Uporablja se tudi kot sestavina v številnih predelanih živilih, kot so kruh, krekerji, meso, pecivo in pripravljena hrana. Prahu kislega sirotka se prav tako nahaja v čokoladi in slaščicah. Izdelek, ki ga ponuja Foodcom, se lahko uporablja tudi pri proizvodnji krmil za živali. Je priljubljen ekonomičen nadomestek za sladko sirotko v prehrani pujskov. Prahu kislega sirotka se uporablja tudi v nadomestkih mleka z nizkim pH.